Obsah: Pomsta

Detektivní román ve stylu road movie je zasazen do Indie počátku 70. let 20. století. Američan Larry a jeho anglický přítel Dominik Felse se vydávají na cestu za poznáním Indie. Doprovází je několik skupinek lidí se stejným záměrem i trasou, cestou přiberou i dvě mladé dívky, Angličanku a půvabnou Indku. Dojde ke dvěma po sobě jdoucím atentátům a skupinka cestovatelů se ocitá v ohrožení. Do pátrání se kromě indické policie zapojuje i Dominik se svým přítelem a oba nakonec dospějí k vyřešení celého podivného případu, za nímž stojí ultralevicové skupiny bojující proti majitelům pozemků. Volné vyprávění postupně vedoucí k objasnění všech záhad nepostrádá překvapení a zaujme i zajímavým popisem indické reality dané doby.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 27.07.2024