Obsah Recenze

První Robin Kyber určitě má něco do sebe. Spousta hlášek, spousta vtipných, mnohdy až absurdních situací, studentský život v celé své kráse i nekráse a k tomu ještě snaha udržet se naživu, když po vás jde šílený vrah, který je též vaším strýčkem. Ti, kteří četli, vědí o čem mluvím, ti, kteří ne by to měli rychle udělat, jelikož toho určitě nebudou litovat.
To je tedy první díl. Ten druhý má velmi důležitý úkol, jímž je vyrovnat se mu. Velmi obtížný úkol, který však zvládnout jen on. A jak že to dopadlo?
Druhý díl začíná necelý měsíc po konci prvního dílu. Konkrétně 23. července, den po narozeninách hlavního hrdiny Robina Kybera. Stejně jako první díl, pokud nepočítáme první kapitolu. Tentokrát už Robin ví, co ho od prvního září čeká, neví však, že mu do života přijde nová osoba. Je to jeho ztracená sestřenice Amber. Zpočátku si nepadnou zrovna do oka, ale později zjistí, že jsou rodina a jsou v tom zkrátka spolu.
Přidávání nových postav, to nevychází. Spousta knih, komiksů a seriálů to zkoušela a většinou to nedopadlo dobře. Zde však zjišťujeme, že se nám Amber do příběhu docela hodí a vůbec to není postava, u které si stále říkáme, jen ať už je pryč. Právě naopak. Je kapitolu od kapitoly sympatičtější.
Nejenže jedna postava přibyla, ty ostatní prošly osobním vývojem. Nejvíce nejlepší Robinův kamarád Brian. Už to není jen kámoš, který je vždy nablízku a poskytuje rady do Robinových šíleností, teď je z něj opravdový extrém. Nosí o několik čísel větší a mnohobarevné oblečení, místo "Ahoj" říká "Buď pozdravena lidská raso" a všem říká "Kámo". Tím přichází spousta a spousta vtipných hlášek a situací, k nimž patří právě Brianovi vylomeniny. Ani ostatní však nezůstávají pozadu. Hilary Moredanová, krásná brunetka s odporem ke kalhotám má stále co říct. Moc rozumu navíc zatím nepobrala, ale snaží se. Stále se dostává do průšvihů jako všichni ostatní, ať už jde o nákup akcií nebo jen o pomoc svému kamarádovi.
Nic se zde nemění na tom, že největším průšvihářem je Robin. Sice se k nikomu nepřipoutává pouty, jako Brian, ale když je před Vánoci pozván na večeři s krásnou dívkou, promění se to v katastrofu. Roznášet po celé škole drby se mu sice daří, ale když způsobí zavedení nového školního řádu, je to opravdu průšvih. Není divu, že ředitel Simple vymýšlí stále nové a nové způsoby, jak ho zabrzdit.
Velkou výhodou prvního dílu byla akční část. V některých kapitolách opravdu šlo o život a na humor zkrátka nebylo místo. Ve druhé díle tyto kapitoly scházejí a jsou soustředěny pouze na konci. Na druhou stranu je tento akční závěr opravdu velkolepý a uspokojí všechny milovníky drsné akce.
Pro ty, kterým se líbily kapitoly s Throwboltovými zápasy mám trochu špatnou zprávu. Ne,  že by úplně zmizely, ale smrskly se na několik řádek na začátcích kapitol. Jen jeden zápas je zde opravdu od začátku až do konce, ale spíše se stává z toho, jak Robin leží na lehátku na ošetřovně a snaží se dostat zpět, aby alespoň podpořil svoje spoluhráče.
A kdo že je vlastně ta Tajemná Postava z Chatu o které se mluví v názvu? To přeci nemůžu prozradit, ale rozhodně to může být velkým překvapením, pokud se opravdu začtete.
Největším padouchem je zde přísný a trochu moc drsný profesor Roms. On opravdu velmi znepříjemňuje život všem studentům Willmadeské školy. Ti, kdo znají první díl, vědí, že to nejspíš nebude jediný padouch knihy, ale nebudu zde nic prozrazovat.
Ti, kdo znají první díl, určitě porozuměli všemu, co jsem zde popisoval, ti, kdo ne, by určitě neudělali chybu, kdyby si ho přečetli.
Tak to je asi všechno o druhém dílu této série.  Nechybí v něm spousta humoru, akce, dramatičnosti, napětí, satiry, smutných okamžiků (některé jsou opravdu silné) a nechybí ani žádná z postav, které jste z minulého dílu milovali a v tomto díle určitě budete milovat ještě více. Ale překonal tento díl ten první? Opravdu dobrá otázka, na kterou neumím odpovědět ani já sám. Jediné, co můžu naprosto jistě říct je, že prvnímu dílu obstojně konkuruje a rozhodně vás ani na chvíli nebude nudit.
Moje hodnocení 9/10.
Děkuji za přečtení.