Obsah: Dobrodružství Paula Prye

Paul Pry, který se objevil v letech 1930 až 1939 v sedmadvaceti povídkách, patří k autorovým předním hrdinům. Byl to městský lev salonů, žijící ze své mazanosti. Měl zálibu v neobvyklých bubnech, jako zbraň používal kord ukrytý v holi a jeho věrným pomocníkem byl "Ksichtař" Magoo, který nikdy nezapomněl žádný obličej a byl živou encyklopedií podsvětí. Jako mnoho jiných Gardnerových hrdinů té doby žil Paul Pry z nesčetných gangsterských zisků. Dobýval od gangsterů nazpět jejich lup a za odměnu jej pak odevzdával policii. V prvních historkách této řady se dával Pry do práce, teprve když došlo ke zločinu. V pozdějších příbězích se Pry změnil v tvrdého nonšalantního bojovníka proti zločinu, který se zmocňoval lupu kriminálníků šíleně odvážnými činy. Jeho příběhy se vyznačují rychlým spádem děje, charakteristickým pro Gardnerovy povídky. Tato kniha vychází v češtině poprvé.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Dobrodružství Paula Prye