Obsah: Případ z Poodle Springs

Když Raymond Chandler v roce 1959 zemřel, zanechal za sebou 50 stran rozpracovaného románu a nejúspěšnější z jeho pokračovatelů Robert B. Parker jej dokončil věrný Chandlerovu nezaměnitelnému stylu. Na začátku příběhu je Marlowe ženatý a znuděný maloměstem, kam se s manželkou přestěhoval. Dříve než se mu podaří sehnat prostory pro novou detektivní kancelář, si jej však najme místní gangster a majitel kasina s podezřelými aktivitami. Svým pátráním Marlowe poodhalí druhou stránku lázeňského městečka, kde panuje zdánlivě přívětivá sousedská atmosféra. Poodle Springs je však plné lží a předstírání a také místem, kde zoufalství nutí muže i ženy vést tajný život - a pokud hrozí, že budou prozrazeni, je jedinou alternativou vražda... Robert B. Parker se narodil v roce 1932 a je úspěšným autorem detektivních románů poznamenaných tzv. "drsnou školou". Mezi jeho nejznámější patří příběhy s bostonským detektivem Spenserem, na jejichž základě vznikl i televizní seriál.
Vyšlo i ve slovenštině pod názvem :Zločin v Poodle Springs
Vytvořil: janajau