Obsah: Zlodějka

Děj románu přivádí čtenáře do amerického státu Maine v sedmdesátých let minulého století právě ve chvíli, kdy se věhlasný kouzelník a iluzionista Max Nouvelle pod cirkusovým šapitó chystal provést jeden ze svých věhlasných karetních triků. Během výstupu si mezi obecenstvem povšimne hbitého chlapce, který si víc než atrakcí na jevišti hledí obsahu kapes ostatních diváků. Maxe napadne, že mládencovy mrštné prsty by mohly být obohacením kouzelnické živnosti, a proto Samu Callahanovi, který se doposud osaměle potloukal po světě, nabídne práci. Brzy se Sam stane dalším členem Nouvelleovy rodiny a spolu s Maxovou dcerkou Roxannou se učí kouzelnické profesi. Také Roxanna čili Roxy po otci zdědila víc než kouzelnický talent. Bok po boku Roxy a Sam dospějí.
Po některých státech Unie se začne šířit legenda o novodobém lupiči-gentlemanovi, který soustřeďuje pozornost výhradně na přehnaně bohatou společenskou smetánku, čímž si získává sympatie obyčejných smrtelníků. Život však není pohádka a Sam je náhle konfrontován se syrovou a bezohlednou realitou. Čeká ho souboj se skutečným zlem bez jakékoliv stopy gentlemanství...
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize