Obsah: Útěk oblohou

Román se odehrává na pozadí skutečných událostí devatenáctého století, kdy byla Paříž po dlouhých 130 dní obléhána pruskými vojsky.
Mladý vévoda Kyleston dává své diplomatické schopnosti do služeb britského království a odjíždí do Paříže s úkolem informovat o vývoji situace v době hrozícího mezinárodního konfliktu. Zároveň však takto uniká nutnosti čelit hněvu dámy, která za jejich milostným vzplanutím vidí šanci na získání bohatého ženicha.
Když však nadejde čas ukončit diplomatickou misi a opustit Paříž, které hrozí obléhání, nečekané události v tom vévodovi zabrání. Spolu s mladou dámou, kterou se rozhodl zachránit před chudobou a strádáním, je vévoda uvězněn v hladovějícím městě. Nakonec zbývá jediná cesta ven, a tou je přelet nepřátelského území v horkovzdušném balonu.
Kromě zjevných nebezpečí takového podniku navíc vévodovi po návratu do vlasti hrozí celoživotní vězení v podobě manželství s vdavekchtivou lady Irene.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 24.04.2024